Verbų rišimo popietė Pastrėvio skyriuje

Verbos švenčiamos paskutinį sekmadienį prieš Velykas, šiemet jas švenčiame balandžio 10-ąją. Nuo Verbų sekmadienio prasideda Didžioji savaitė. Balandžio 8 dienos popietę Pastrėvio skyriaus pradinukai ruošėsi Verbų sekmadieniui ir su mokytoja Dale Rakauskiene rišo verbas. Mūsų krašte tradicinė verba rišama iš kadagio ir gluosnio šakelių, papuošiama spalvotais siūlais, Vilniaus krašte iš sausų gėlių, džiovintų žolynų kuriamos meninės kompozicijos. Mokiniai derino abejas tradicijas. Iš kadagių ir gluosnių rišo verbas, jas puošė vasarą sudžiovintais gėlių žiedais, žolynais. Juk po savaitės šv. Velykos-Kristaus prisikėlimas, gražiausia pavasario šventė.

Pastrėvio skyriaus pradinių klasių Dalė Rakauskienė