Tai graži knygelė mano

Vasario 16 – oji – ypatinga šventė visai Lietuvai, neišskiriant ir pačių mažiausiųjų. Norėdami paminėti šią svarbią datą, Semeliškių gimnazijos Pastrėvio skyriaus ikimokyklinukai dalyvavo projekte „Tai graži knygelė mano“. Vaikai kūrė savo knygeles apie Lietuvą. Mažieji stebėjo video filmukus apie valstybines šventes ir simbolius, vaikščiodami po mokyklą atrado paveikslus, žemėlapius, įvairius tautinius simbolius ir kalbėjomės apie jų reikšmę, vartėme istorijos knygas ir kūrėme savo knygeles. Prieš kurdami knygeles mes mokėmės – stebėjom video pamokėlę apie tai ir dalyvavome virtualiame pokalbyje su knygų saugotoja - Pastrėvio bibliotekininke Danute Kananavičiene. Nuveikėme labai daug darbų kurdami knygeles - piešėm knygų paveikslėlius-iliustracijas, rinkome kompiuteriu tekstą-savo vardą, rašėm ir kopijavom žodžius ir raides. Aiškinomės, kodėl reikia numeruoti knygų lapus, apžiūrėjom siūtas ir klijuotas knygas, vėrėme lapus ir supratom, kodėl knygelių viršelių lapai yra storesni, nei kiti lapai. Knygelėse vaikų piešinėliai – Lietuvos žemėlapis, Vytis, šeima, gimtas kaimas, pačių rašyti ir spausdinti žodeliai. Vaikai savo knygelėmis labai džiaugėsi, bet tvirtino, kad knygų kūrimas yra labai sunkus darbas. Džiaugėsi atradimu, kad sudėjus knygeles į eilę išryškėja Lietuvos trispalvė, o dar labiau nustebo, kai paaiškinau, kad sudėjome žodį LIETUVA. Vaikų darytos knygelės bus demonstruojamos Pastrėvio bibliotekos organizuojamoje virtualioje parodėlėje, skirtoje lietuvių kalbos dienai. Mokytojos Viktorijos Juknevičienės vykdyta projektinė veikla su mažaisiais, skirta vaikų tautiškumo, kūrybiškumo, bendravimo bei vertybių puoselėjimo ugdymui.

Mokytoja Viktorija Juknevičienė