Išvyka į Valdovų rūmus

Spalio 20 d. 10–12 klasių mokiniai, lydimi mokytojo Povilo Liperskio ir mokytojos Astos Arbačiauskaitės-Dijokienės, dalyvavome edukacijoje Valdovų rūmuose Vilniuje, apžiūrėjome miesto centrą, pasigrožėjome rudens lapais nuklotomis Vilniaus gatvėmis.
   Valdovų rūmų edukacija buvo apie senovės juvelyrikos dirbinius. Eksponatus įdomiai pristatė edukatorius Gabrielius Kuliešius. Mes atidžiai apžiūrėjome dirbinius, atkeliavusius net iš Romos imperijos laikų, o vėliau turėjome galimybę patys pabūti juvelyrais. Gaminomės dailias apyrankes ir įvairiaspalvius vėrinius, taikydami XV–XVI a. technologiją. Pagrindinis dirbinių akcentas – kriauklė. Pasidabinę savo gamybos papuošalais, atsisveikinome su Valdovų rūmais.
   Grįždami dalijomės įspūdžiais, grožėjomės vienas kito dirbiniais.

Rugilė Lėliūtė ir Viltė Bielskytė, 11 kl. mokinės