SEMELIŠKIŲ GIMNAZIJA

PRADŽIA
MOKYKLA
ADMINISTRACIJA
PASLAUGOS
PASIEKIMAI
PEDAGOGAI
VEIKLA
KONTAKTAI
GALERIJA

Senoviniai stalo žaidimai

Išvyka į Molėtus
   Žaidimai sugrąžina į vaikystę, suteikia džiaugsmo, ugdo kūrybiškumą, įkvepia naujiems iššūkiams. Senoviniai stalo žaidimai kviečia sugrįžti į praeitį, prisiminti istorijos žinias, nuvykti į tolimą pasaulio kraštą.
   Semeliškių vidurinėje mokykloje vyko edukacinė programa ,,Senoviniai stalo žaidimai“, kurią pravedė viešosios įstaigos ,,Vikingų kaimas“ vadovė Judita. Joje dalyvavo 1-6 klasių mokiniai, mokyklos direktorė Irena Adomėnienė, pavaduotoja ugdymui Ona Bukinienė, klasių vadovės Irutė Rulevičienė, Vaita Vitkauskaitė, Daiva Šareikienė, Janė Rusakovienė, Nijolė Ustilienė, Snieguolė Klimovičienė.
    Patogiai įsitaisę ant kailių, susėdę prie stalų, dalyviai ne tik žaidė senovinius žaidimus, bet ir sužinojo senovinių stalo žaidimų atsiradimo istoriją, taisykles, primenančias šaškių bei šachmatų žaidimą.
   Šaškių protėvį ,,Kvirkatą“ X-XI amžiuje į Ispaniją atvežė arabai. Žaidimų tyrinėtojai mano, kad šis žaidimas jau buvo žaidžiamas 1400 m. pr. Kristų Egipte.
   ,,Lapė ir žąsys“ kitaip dar vadinamas ,,Lapė ir vištos“. Tai strateginis žaidimas, kilęs prieš 1000 metų islandų vikingų tautoje. Rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą minimas 1300 metais. Žaidimą ,,Tvirtovė“ sugalvojo anglų kariai XVII amžiuje, naudodami ,, Lapės ir žąsies“ lentą...
   Tai tik keletas atsakymų į klausimus, kuriuos edukacinės programos pabaigoje pateikė žaidimų žinovė Judita. Mokiniai pasitikrino žinias, atsakinėjo į klausimus, teisingiausiai ir greičiausiai atsakiusieji gavo išminties riešutus.
   Žaidimų istorija tuo nesibaigė, ji tęsiasi. Mokiniai pagal atsiųstus brėžinius patys gamina žaidimų lentas ir jas išbando, žaisdami senovinius stalo žaidimus. Įgytos žinios naudojamos istorijos, technologijų, matematikos ir kitų pamokų metu.

Parengė mokytoja Nijolė Ustilienė