PYRAGŲ DIENA SEMELIŠKIŲ GIMNAZIJOJE

Ilgėjantys rudens vakarai, žiemos poilsiui besiruošianti gamta kviečia neužverti širdies durų ir pasidalinti gerumu. Atriekti gabalėlį gerumo pyrago ir dalintis, padėti įgyvendinti vaikų svajones. TV3 iniciatyva lapkričio 6-ąją visi kviečiami kepti pyragus ir už sutartą kainą pardavinėti mokslo draugams, kolegoms, bičiuliams.
   Semeliškių gimnazijoje šią iniciatyvą jau antrus metus inicijuoja l. e. p. direktoriaus pavaduotoja ugdymui A. Dzikevičienė bei Mokinių taryba. Lapkričio 8 d. popietę šurmuliavo Pyragų dienos mugė, sukvietusi bendruomenę kepti, pirkti, parduoti. Pradinių klasių mokiniai su mokytojomis J. Rusakoviene, I. Rulevičiene, V. Vitkauskaite, D. Šareikiene viliojo pirkėjus saldumynų nukrautais stalais, gardžiais kepiniais. Mokinių tarybos nariai, 5-12 klasių mokiniai, mokytojos E. Valatkienė, M. Rašimienė, J. Lėlienė išbandė įvairius ,,Beatos virtuvės“, LRT laidos ,,Gustavo enciklopedija“ ar tradicinius šeimos pyragų receptus. Šių metų Pyragų dienos šventė buvo ypač dosni, nes surinkta virš 200 Eur. Praėjusiais metais šventės organizatoriai, nešini pyragais, aplankė ir miestelio įstaigas, šiemet skanėstai tiesiog tirpte ištirpo. Juos nupirko gimnazijos mokytojai, mokiniai, jų tėvai.
   Surinktų lėšų gerumo pyrago viena dalis atriekta Semeliškių gimnazijos bendruomenės nario šeimai, auginančiai sunkų ligonį, kita dalis- Gyvūnų globos namams.
   Atvertos širdžių gerumo durys nutiesia kelius į Advento laukimą, o artėjančios metų šventės kviečia neužmiršti, kad gerumas mus vienija.

Nijolė Ustilienė