SEMELIŠKIŲ GIMNAZIJOS MOKINIŲ DALYVAVIMAS PROTŲ MŪŠYJE SAUGŪS MOKINIAI 2021

Semeliškių gimnazijos 7 – 9 klasės keturi mokiniai savanoriai dalyvavo protų mūšyje „Saugūs mokiniai 2021“, kurį organizavo valstybės įmonė Lietuvos automobilių kelių direkcija, bendradarbiaudama su savivaldybių administracijos švietimo padaliniais. Protų mūšio tikslas – ugdyti gebėjimą teorines saugaus eismo žinias pritaikyti realiose situacijose, atkreipti protų mūšio dalyvių dėmesį į saugų eismą kelyje ir skatinti laikytis kelių eismo taisyklių.
   Gimnazijos mokiniai sudalyvavo pirmajame protų mūšio etape, kuris vyko nuotoliniu būdu, naudojant „Microsoft Teams“ platformą. Pirmąjį etapą sudarė trys turai: pirmasis turas – teorinių žinių pritaikymas praktinėse situacijose, antrasis turas – „Tiesa ar netiesa“, trečiasis turas – „Surask mane“. Po protų mūšio sulaukėme ir svečių - apsilankė protų mūšio metu gimnaziją kuravusi Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyriaus komunikacijos vadybininkė Natalija Kvietkauskienė, kuri protų mūšio dalyviams bei kitiems gimnazijos mokiniams atvežė dovanų: atšvaitų, šviesą atspindinčių liemenių, lankstinukų, knygelių saugaus eismo tema.
   Vykdydamos prevencinę veiklą socialinės pedagogės Teresa Seržantovič bei Gintarė Vaitkevičiūtė, bendradarbiaudamos su Lietuvos automobilių kelių direkcija, vykdė atšvaitų stebėjimo akciją, kurios metu gimnazijos mokiniai buvo stebimi, ar turi atšvaitus ir ar tinkamai juos naudoja. Galime pasidžiaugti, jog dauguma mokinių nešioja atšvaitus (kiti pasižadėjo nuo akcijos dienos nešioti), žino pagrindines atšvaitų nešiojimo taisykles.
   Džiaugiamės, jog tiek ,,Protų mūšio 2021“ metu, tiek ir stebėjimo metu įsitikinome, jog mokiniai jau yra įsisavinę svarbiausias saugaus kelių eismo taisykles. Juk pačių mokinių teigimu - atsakingai besielgdami saugome ne ką kitą, bet save.

Socialinė pedagogė Gintarė Vaitkevičiūtė