Rinkis policininko profesiją!

Atėjus pavasariui 12-okai suklūsta, kur stoti mokytis, išlaikius egzaminus? O ir kitų vyresniųjų klasių mokiniai susimąsto apie kokią profesiją svajoja.
   Kad palengvintų abiturientų apsisprendimą, kur mokytis, šių metų gegužės 15 dieną į Semeliškių gimnaziją iš Vilniaus bei Elektrėnų policijos komisariatų atvykę policijos pareigūnai papasakojo apie savo darbą ir pasiūlė rinktis policininko profesiją. Iš pradžių policijos atstovai parodė filmukus apie kasdienį patrulio darbą. Sužinojome, kad nuo pat budėjimo pradžios jie visą dieną skubiai reaguoja į žmonių skambučius, atlieka įvairias tarnybines užduotis, vyksta į iškvietimus. Vaikinus ypaš sudomino pareigūnų atsivežta amunicija, pažeidėjų drausminimo priemonės. Pareigūnai paminėjo, jog policijoje yra naudojamos ypatingos kulkos, kuriomis neprekiauja civilinės parduotuvės. Daugeliui mokinių pirmą kartą gyvenime teko išbandyti alkotesterį. Mokiniams buvo parodyta, kaip seniau kriminalistai paimdavo pažeidėjų pirštų antspaudus. Išvykdami policijos pareigūnai paliko skrajučių, informuojančių apie tai, kas reikalinga ir kur kreiptis norint tapti policininku. O atminimui dalyvavusiems mokiniams paliko Elektrėnų bei Vilniaus komisariato dovanų.

Viktorija Kozėllaitė