EDUKACINĖ PAMOKA „PO STIKLU“

Liaudies išmintis byloja, kad geriau vieną kartą pamatyti nei dešimt kartų išgirsti. Vaizdiniai išlieka ilgam laikui ir ugdymo proceso metu mokiniai nori patys stebėti, tyrinėti, atrasti. Tokią galimybę suteikia netradicinės-edukacinės pamokos, vykstančios įvairiose erdvėse.
   Spalio 14 d. Semeliškių gimnazijoje vyko netradicinė, edukacinė pamoka - „PO STIKLU“. Edukacinės pamokos metu 1-8 klasių mokiniai įdėmiai klausėsi Tomo Kizo pasakojimo apie roplių, varliagyvių, nariuotakojų kilmę, gyvenamąsias vietas, prisitaikymą gamtoje, kūno sandarą, gyvūnų ekologiją (tarpusavio ryšius), klasifikaciją.
   Mokinių dėmesį prikaustė: kukurūzinis žaltys, pieninė gyvatė, leopardinis gikonas, Madagaskaro tarakonai, voras Tarantulas, skorpionas, Afrikinis gigantiškasis šimtakojis, rupūžė Aga, varlė “Pomidoras“. Didžiausią įspūdį paliko ropliai, nes juos buvo galima paliesti, o drąsiausieji susitikimo akimirkas įamžino ir fotografijose.
   Biologijos pamokoje mokiniai išgirdo įdomių pasakojimų, pagilino pasaulio pažinimo ir biologijos žinias, patyrė neišdildomų įspūdžių bei praplėtė savo akiratį. Ši netradicinė pamoka paskatino mokinius geriau pažinti, saugoti ir gerbti gyvąją gamtą, nebijoti rūšių įvairovės.

Semeliškių gimnazijos l. e. direktoriaus pareigas pavaduotoja ugdymui Asta Dzikevičienė