Integruotos pamokos netradicinėje aplinkoje

Spalio mėnesį gimnazijos devintokams ir dešimtokams buvo integruota lietuvių kalbos ir literatūros pamoka netradicinėje aplinkoje – Lietuvos rusų dramos teatre žiūrėjo spektaklį „Pigmalionas“ (režisierė Linda Urbona). Mokiniai galėjo spektaklio, pastatyto pagal klasikinę airių rašytojo, dramaturgo ir Nobelio premijos laureto Bernardo Shaw pjesę „Pigmalionas“, siužetą palyginti su Antikos mitu apie Kipro salos karalių Pigmalioną, pamilusį grožio deivę Afroditę ir sukūrusį jos skulptūrą, kuriai, menininko prašoma, deivė įkvėpė gyvybę ir kuri, pavadinta Galatėja, tapo Pigmaliono žmona. Spektaklio keliamos šiuolaikinės moralinės ir etinės problemos, dėmesys žmogaus gerosioms ir blogosioms savybėms kvietė pagalvoti apie save pačius, apie valią ir pastangas. Mokiniai diskusijų metu mąstė apie laisvę pasirinkti, pasikeisti, dorovę, savo gyvenimo ir savęs kūrimą, taip pat pagilino rusų kalbos žinias, įgavo socialinės patirties, praplėtė akiratį.
   Spalio 29 d. integruotose lietuvių kalbos ir literatūros pamokose gimnazijos devintokai ir aštuntokai susipažino su Lietuvos rašytojų sąjungos nariu, poetu, rašytoju Aivaru Veikniu, šiemet išleidusiu brandžią poezijos knygą „Mamutų medžioklė“ (Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla). A. Veiknys atvirai ir nuoširdžiai atsakinėjo į klausimus ir pasakojo apie save. Prisiminė savo mokslo metus, baigiamuosius egzaminus, kuriuos išlaikė puikiai, stojimą į aukštąją mokyklą. Prisipažino, kad visuomet labai daug skaitė ir skaito dabar, kad skaitymas turtina žodyną, suteikia žinių, formuoja asmenybę. Jei pats esi išsilavinęs ir apsiskaitęs, tikri draugai irgi būna tokie, nes su lėkštu, besirūpinančiu vien savo materialine gerove neįdomu bendrauti, nerandi bendros kalbos. Aivaras literatūriniuose vakaruose ir renginiuse savo eilėraščius deklamuoja mintinai, moka ir daug kitų poetų eilėraščių. Pamokų metu kalbėta apie įvairias gyvenimo problemas, paauglystę, jos kelius ir klystkelius, namus, šeimą, meilę, draugystę. Mokiniams buvo įdomu išgirsti A. Veiknio požiūrį, nuomonę, pastebėjimus jiems aktualiais klausimais. O ką patarė pradedantiesiems kurti? Daug rašyti. Tik daug rašydamas suprasi, kaip reikia sukurti tikrą eilėraštį, novelę, romaną. „Aš esu poetas.“ – atsakė Aivaras. Ir tai ne poza – taip išgyvenamas pasaulis.
   Labai džiaugiamės susitikimu su A. Veikniu, nes jis užkalbino širdis ir atvėrė vidines gelmes klausytojų.

Kristina Bačiulienė