„PAUKŠTELIŲ GLOBA ŽIEMĄ“

Kai plikas medžių šakas nubalino šerkšnas, o žemę užklojo sniego pusnys, atėjo sunkūs laikai žiemoti pasilikusiems paukšteliams. Šaltis ir sniegas paslėpė jų maistą. Badas paukštelius privertė skristi arčiau žmonių.
   Gimnazijos septintos klasės mokiniai, tėvelių padedami, pasigamino lesyklas. Jas pasikabino savo kieme. Kiekvieną dieną mokiniai lesino paukštelius, juos skaičiavo, stebėjo kokios rūšys atskrenda. Stebėjimo duomenis biologijos mokytoja A. Dzikevičienė siuntė Lietuvos ornitologų draugijai (LOD) – respublikiniam projektui „Paukštelių globa žiema“.
   Paukštelių globa žiema – tai ne vien malonumas jausti atliekant gerą darbą, bet ir puiki galimybė iš arčiau pažinti mūsų krašte žiemoti pasilikusius paukščius. Dalyvaudami projekte ir atlikdami šį darbą mokiniai ugdė savyje gerumą, atsakingumą ir rūpestingumą.

Parengė: biologijos mokytoja A. Dzikevičienė