Akcija ,,Mes skirtingi, mes panašūs“

Balandis-autizmo spektro supratimo mėnuo. Balandžio 2-ąją dieną pasaulyje minima Pasaulinė autizmo diena. Balandžio 1-ąją dieną Semeliškių miestelio ugdymo įstaigos, Semeliškių gimnazija ir vaikų darželis ,,Gandriukas“ prisijungė prie Elektrėnų savivaldybės švietimo įstaigų socialinės akcijos ,,Mes skirtingi, mes panašūs“, skirtos Pasaulinės autizmo dienos paminėjimui ir Camino Lituano kelio pažinimui. Gimnazijos mokiniai aplankė darželio ugdytinius su kukliomis dovanėlėmis ir palinkėjo sveikatos, taikos. Mažieji darželinukai su ikimokyklinio ugdymo mokytoja Dovile Slomskaite lietaus lašeliais papuošė medelį bei nusifotografavo su vyresniaisiais draugais. O Semeliškių gimnazijoje akcijos simbolį-medelį draugiškai dabino 8 kl. mokiniai su socialine pedagoge Teresa Seržantovič ir 5 kl. mokiniai bei technologijų mokytoja Meilutė Rašimienė.
   Po susitikimo gimnazijos mokiniai išvyko į Subartėnų kaimą ir pradėjo šv. Jokūbo kelio žygį, skirtą Pasaulinės autizmo dienos paminėjimui. Lydimi žvarboko vėjo gūsių, permainingo oro, mokiniai su mokytoja Nijole Ustiliene, įveikė 10-ies kilometrų šv. Jokūbo kelio atkarpą nuo Subartėnų iki Semeliškių gimnazijos.
   Mes turime suprasti vieni kitus, išmokti gyventi kartu, nes kiekvienas žmogus, kokio sunkumo bebūtų jo sutrikimas, turi teisę mokytis, draugauti, keliauti, džiaugtis gyvenimu. Kiekvienas žmogus turi teisę rinktis. Mes skirtingi, tačiau ir labai panašūs.

Nijolė Ustilienė