Išvyka į Medininkų Pasieniečių mokyklą

Jaunieji gimnazistai dažnai dalyvauja profesinio informavimo paskaitose, mokymuose, ekskursijose, ieško galimybių susipažinti su įvairiomis profesijomis. Įgyvendindamos „Integruoto technologijų kurso bendrąją programą”, Semeliškių gimnazijos technologijų mokytojos Snieguolė Klimovičienė ir Meilutė Rašimienė rugsėjo 27 dieną 10 klasės mokiniams organizavo išvyką į Medininkų Pasieniečių mokyklą. Tai vienintelė Lietuvoje profesinė mokymo įstaiga, rengianti kvalifikuotus pasieniečius.
    Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Pasieniečių mokykla pakvietė visus, besidominčius pasieniečio profesija atvykti į atvirų durų dieną.
   Mokiniams buvo pristatyti priėmimo į Pasieniečių mokyklą reikalavimai, supažindinta su reikiamais dokumentais, atskleistos profesijos subtilybės. Dalyviai turėjo galimybę apžiūrėti auditorijas, sporto sales, bendrabutį, apsilankyti Pasieniečių muziejuje. Sporto salėje stebėjo parodomąsias savigynos imtynes, fizinių normatyvų pratimus. Visiems labai patiko kinologų su tarnybiniais šunimis pasirodymas. Specialiosios paskirties komandos grupė inscenizavo įtariamųjų sulaikymo operaciją.
   Jaunuolius domino pasieniečių naudojama technika, ginkluotė, amunicija, dokumentų tikrinimo ir tyrimo įranga. Renginio pabaigoje visų laukė gardi ir soti pasieniečių košė.
   Mokiniai susipažino su pasieniečio profesijos ypatumais ir karjeros galimybėmis. Galbūt ši išvyka padės ugdyti mokinių profesinę motyvaciją, planuoti būsimą karjerą, padės tapti pasieniečiais.

Technologijų mokytoja Snieguolė Klimovičienė