MOKYKLA
VEIKLA
KONTAKTAI

Kovo 11- oji Semeliškių gimnazijoje

Mūsų Nepriklausomybei – jau 25-eri! Semeliškių gimnazija Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-ąsias metines paminėjo įvairiais renginiais ir akcijomis.
   2015 m. vasario 10 dieną, gimnazijos bendruomenė įsijungė į pilietinę iniciatyvą „Lietuvai ir man“. Pradėjo pinti trispalves – geltonos, žalios ir raudonos spalvos apyrankes. Pynė po dvi draugystės apyrankes – sau ir Lietuvai dovanų. Sukūrė linkėjimą Lietuvai ir aktyviai balsavo svetainėje www.lietuvaiirman.lt. Sveikinimas sulaukė 1091 balso.
   2 klasės mokytoja Vaita Vitkauskaitė pravedė integruotą istorijos ir technologijų pamoką „Kovo 11-oji“. Joje dalyvavo mokyklos bendruomenė: mokiniai, tėvai, mokytojai. Juodai baltos fotografijos, nuoseklus ir įdomus mokytojos pasakojimas sugrąžino į tarybinius laikus, apžvelgė Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo kelią. Antroji pamokos dalis – trispalvių apyrankių pynimas. Mokytoja Vaita pristatė kelis apyrankių pynimo būdus ir pakvietė dalyvius prisijungti prie šios akcijos. Visi aktyviai dalyvavo apyrankių pynimo pamokoje.
   Kovo 3 d. II,VI klasių mokiniai bei mokytojos Vaita Vitkauskaitė ir Nijolė Ustilienė vyko į Vilniaus Nacionalinę dailės galeriją. Ant specialiai sukurtos Gediminaičių stulpų konstrukcijos užrišo 226 apyrankes, skirtas Lietuvai. Pasipuošę trispalvėmis apyrankėmis, aplankė Lietuvos nacionalinį muziejų ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus.
   Kovo 3 –13 d. vyko 3 klasės mokytojos Daivos Šareikienės surengta mamų pagamintų apyrankių paroda. Parodoje dalyvavo 3 klasės mokinių mamos: Jolita Lėlienė, Jolanta Bielskienė, Daina Kurienė, Jurgita Kirčienė, Vida Malakauskienė, Kristina Melichauskienė, Ramunė Barišauskienė, Lina Jančiauskienė, Danutė Aleškevičienė, Oksana Rulevičienė, Birutė Aleškevičienė, Ingrida Olubienė. Muziejuje direktorė Irena Adomėnienė padėkojo visoms parodoje dalyvavusioms mamoms. Apyrankės įteiktos Jaunojo muziejininko neformaliojo ugdymo grupės vadovei Meilutei Rašimienei ir tapo muziejaus eksponatais.
   Kovo 10 dieną gimnazijos aktų salėje vyko šventinis koncertas, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-osioms metinėms paminėti. Renginį organizavo 6 klasės mokiniai ir vadovė Snieguolė Klimovičienė. Gražiausi poezijos posmai, dainos, sveikinimai buvo skirti Lietuvai. Šventės pradžioje skambėjo Lietuvos Respublikos himnas, kurį atliko pučiamųjų orkestras (vadovas Valdas Stanaitis). Iš paukščio skrydžio atsivėrė Lietuvos gamtovaizdžiai filme „Neregėta Lietuva“.
   Gimnazijos direktorė Irena Adomėnienė perskaitė Lietuvos Respublikos prezidentės sveikinimą, taip pat padėkojo mokyklos bendruomenei už pagalbą, siekiant gimnazijos vardo. 6 klasės mokiniai dainavo dainą „ Mano Tėvynė “ ( vadovė G. Barzdaitienė). L. Boccherini kūrinį klarnetu atliko Lukas Ustila, lyrinę melodiją saksofonu grojo Rytis Klimovič, nuotaikingą lietuvių liaudies šokį šoko dešimtokai. Fleitomis grojo pradinių klasių mokiniai (vadovas Arminas Mangirdas). Skambėjo pučiamųjų orkestro atliekamas Tauro Adomavičiaus kūrinys „Tėviškėlė“. Šventės pabaigoje visus suvienijo daina „ Žemė Lietuvos“.
   Tėvynės gimtadienį Semeliškių bendruomenei primins nupintos apyrankės, aplankyti muziejai, šventiniai koncertai, linkėjimai Lietuvai. Tegul neblėsta šventinė nuotaika ir patriotiškumo dvasia visų tautiečių širdyse.

Parengė mokytoja Snieguolė Klimovičienė