Apleistas kapas

Kapų tyloj, žvakulės mirksi,
Jos dega artimiems žmonėms.
Sunku ir jiems- jie mūsų laukia
Išreikškim savo pagarbą Vėlėms.

(Laimužė)

Lietuviams Vėlinės yra ypatinga šventė. Šią dieną pagerbiami išėjusieji ne tik šeimos, giminės nariai, bet ir žymūs Lietuvos veikėjai. Mes gyvieji, šią dieną uždegdami žvakelę, nutiesiame taką tarp šiapus ir anapus, tarp trapumo ir amžinybės, tarp gyvųjų ir išėjusiųjų. Tai susitikimo su mirusiais metas, visuotinė atlaidų diena.
   Spalio 28 dieną Semeliškių gimnazijos jaunieji muziejininkai ir mokinių tarybos nariai, vadovaujami mokytojų Meilutės Rašimienės ir Nijolės Ustilienės vykdė jau kelerius metus organizuojamą akciją „Apleistas kapas“. Akcijos metu buvo sutvarkytos penkios apleistos kapavietės, uždegtos žvakutės. Taip pat mokiniai aplankė, pagerbė ir uždegė žvakutes ant išėjusių mokytojų ir Pirmojo pasaulinio karo karių kapų.
   Uždekime žvakeles savo širdyse, sušildykime vieni kitus kol esame čia- ŽEMĖJE!

Meilutė Rašimienė