PRADINIŲ KLASIŲ PROJEKTAS „KALĖDŲ BELAUKIANT"

Artėjant gražiausioms metų šventėms nuo lapkričio 23 iki gruodžio 23 d. Semeliškių gimnazijos pradinių klasių mokiniai vykdė projektą „ Kalėdų belaukiant“.
   Projekto pradžią muzikaliai paskelbė Atviro rato aktoriai Ieva, Benita, Jonas ir Justas, kurie į gimnaziją atvežė muzikinį spektaklį - improvizaciją „Senelės pasaka“ pagal Salomėjos Nėries eilėraštį. Aktorių, vaikų ir mokytojų fantazijos dėka muzikinis spektaklis - improvizacija tapo vartais į paslaptingą bei nuotaikingą pasakos pasaulį. Užkrečiančios dainelės bei įsimintina spektaklio režisieriaus Aido Giniočio melodija, parašyta eilėraščiui „Senelės pasaka“, tikrai neleido niekam sėdėti ramiai sudėjus rankų. Tai spektaklis ne tik žiūrėjimui, bet ir aktyviam dalyvavimui. Renginys, kurį padėjo organizuoti mokytoja A.Kieliūtė buvo finansuojamas iš kultūros paso lėšų.
   Pirmokai, vadovaujami mokytojos V. Vitkauskaitės, dalyvavo respublikiniame konkurse „Nykštukas“ (2 padėkos mokiniams ir mokytojai), vykdė akciją „Pasveikinkim vieni kitus “. Gamino atvirukus, kuriuose patys užrašė sveikinimus ir siuntė paštu savo seneliams.
   Antrokai, vadovaujami mokytojos D.Šareikienės, dalyvavo tarptautiniame vaikų ir jaunimo meninės kūrybos darbų konkurse „Kalėdinis atvirukas“ (10 padėkų), vykdė akciją „Kalėdinis paštas“, nuo gruodžio 1 d. žiūrėjo Keistuolių teatro advento kalendoriaus kiekvienos dienos įrašą.
   Trečiokai, vadovaujami mokytojos J.Rusakovienės, kūrė iliustracijų knygą „Senelės pasaka“, dalyvavo Semeliškių miestelio bibliotekos virtualioje kalėdinių piešinių parodoje.
   Ketvirtokai, vadovaujami mokytojos I. Rulevičienės, piešė piešinius, lankėsi miestelio bibliotekoje organizavo virtualią piešinių parodą.
   Visi pradinukai laukė ir aktyviai ruošėsi Kalėdoms: gamino atvirukus, rašė sveikinimus, gamino įvairias kalėdines dekoracijas, puošė klasių erdves, mokėsi eilėraščius, daineles. Prisijungė prie gimnazijos direktorės A. Dzikevičienės organizuotos kūrybinės edukacijos „Kalėdinis Nykštukas“ ir savo linksmais, išradingais, meniškais nykštukais puošė gimnazijos vidinį kiemelį.
   Projektą vainikavo gruodžio 23 d. vykusi kultūrinė – pažintinė diena „ Kalėdų belaukiant“, kurios metu pradinukai savo pagamintus atvirukus dovanojo gimnazijos bendruomenei ir M-Teams platformoje stebėjo 5-12 klasių karnavalą.
   Pradinių klasių projektas ,,Kalėdų belaukiant“, pasiruošimo šventėms laikotarpis buvo įdomus, kupinas naujų patirčių, įvairių veiklų netradicinėse erdvėse.

Pradinių klasių mokytoja Daiva Šareikienė