KORUPCIJOS PREVENCIJA

Comenius daugiašalis mokyklų partnerystės projektas „Art vs. Evil“ Semeliškėse

Comenius mokyklų partnerystės projektas „ ART VS. EVIL“ Semeliškėse

Comenius mokyklų partnerystės projektas vykdomas nuo 2012 metų. Projektą finansuoja iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje finansuoja Švietimo mainų paramos fondas. Jame dalyvauja penkių valstybių (Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Ispanijos, Turkijos) atstovai. 2012m. lapkričio mėnesį projektas startavo Lenkijoje, Ylavos mieste. Šiemet mokyklų atstovai dalyvavo Latvijoje, Rygoje, surengtame jaunimo švietimo ir kultūros mainų projekto tęsinyje.
   2013 metais rugsėjo 23 d. minėtų valstybių projekto dalyviai - gimnazijų ir vidurinių mokyklų mokiniai atvyko į Semeliškių vidurinę mokyklą. Projekto tikslas supažindinti svečių šalių atstovus su mūsų šalies tradicijomis ir papročiais, tobulinti anglų kalbos įgūdžius, siekiama išvengti rizikingo elgesio tarp moksleivių (netolerancija, smurtas, patyčios, pravaikštos, mokyklos nelankymas, socialinė atskirtis). Pasidalinta veiksmingų metodų patirtimi- remti jaunimą per meną, filosofiją. Vyko bendri pasirodymai teatro, sporto srityje. Mūsų moksleiviams buvo suteikta galimybė būti kartu, prisiimti atsakomybę už bendrą darbą, laisvalaikį leisti aktyviai.
   Projekto renginiai vyko visą savaitę. 24 d. įvyko oficialus projekto atidarymas Semeliškių vid. mokykloje. Svečius pasveikino mokyklos direktorė Irena Adomienienė, jiems koncertavo mokyklos mokiniai, šokėjai, jaunieji muzikantai, mokyklos dūdų orkestras. Projekto dalyviai susipažino su mokykla, aplankė mokyklos muziejų. Po to kiekvienos šalies atstovai pristatė savo šalies kultūrą. Vakare mokyklos salėje vyko diskoteka. Jaunimas susipažino, šoko, bendravo anglų kalba. Vakaras pradžiugino, nes buvo linksmas.
   25 d. projekto dalyviai išvyko į Prienus. Jie dalyvavo „Žvakės kelias“. Edukacinėje programoje „Duonos kelias“ . Patys minkė ir formavo duonos kepaliukus. Pirmas bandymas priminė skirtingų šalių duonos kepimo papročius: turkai rankomis išplojo lavašus, o kiti įdėmiai klausėsi apie pasakojimo apie duonos kepimo tradicijas. Pagaliau visi patobulino savo suformuotu duonos kepaliukus, nes kiekvienas iškeptą duoną norėjo parsivežti į namus. Svečiai liko sužavėti lietuvių liaudies tradicijomis.
   Po pietų Elektrėnų ledo rūmuose visi projekto dalyviai pademonstravo savo gebėjimus čiuožti pačiūžomis. Įspūdingiausia buvo pati pradžia, nes kai kurie dalyviai tai darė pirmą kartą.
    Kupini gerų emocijų projekto dalyviai vyko į Elektrėnų centrinę biblioteką, kurioje buvo rodomas filmas apie Elektrėnų savivaldybę. Po to Elektrėnų sav. Sporto salėje vyko kovos menų sporto klubo „Jaguaras“ parodomoji programa - seminaras. Seminariją vedė klubo prezidentas R. Stanaitis. Parodomąją programą rodė Europos LAO-TAI federacijos daugkartiniai festivalių laureatai. Grįžę į Semeliškes dalyviai ėjo pasivaikščioti miestelio gatvėmis, žaidė įvairius žaidimus su vietos gyventojais.
    26 d. projekto dalyviai vyko į Gedimino pilį, Valdovų rūmus, katedrą, pasigrožėjo Vilniaus senamiesčio gatvelėmis, Šv. Onos ir Bernardinų bažnyčiomis. Po pietų jų laukė senoji sostinė – Trakai. Juos sudomino ekskursija po Trakų pilį, gražių ežerų apsuptą miestą. Nors diena pateikė daug įspūdžių, vakare laukė diskoteka. Šiek tiek pavargę jie vėl atkuto šokių ritme.
    27 d. Semeliškių mokykloje buvo paminėta Europos kalbų diena. Moksleiviai iš Turkijos, Ispanijos, Lenkijos bei Latvijos turėjo progą suvaidinti lietuvių liaudies pasaką „Eglė žalčių karalienė“ lietuvių kalba. Mūsų mokyklos moksleiviai rodė įvairias programas rusų, anglų, vokiečių kalbomis. Po neilgos pertraukėlės vėl susirinkę į salę demonstravo savo mokyklų moksleivių darytas anketas, jų apklausos rezultatus.
    Renginio gale susirinkę projektų koordinatoriai toliau planavo susitikimus kitose šalyse. Kitas projekto susitikimas mūsų lauks lapkričio mėn. Turkijoje, Konya mieste.
    Pati sunkiausia diena buvo išvykimo diena. Apsikabinimai ir ne viena ašara spindėjo dalyvių akyse. Džiugino tik tai, kad kiti susitikimai bus jau kituose šalyse. Nors ir skirtingų šalių jaunimas su skirtingais papročiais, tačiau tą savaitę jie buvo lyg viena šeima.

Mokytoja Neringa Kučinskaitė