KORUPCIJOS PREVENCIJA

Comenius daugiašalis mokyklų partnerystės projektas „Art vs. Evil“ Rygoje

Viena savaitė Latvijoje

Jau ne vienerius metus Semeliškių vid. mokyklos mokiniai dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose projektuose. Tačiau pirmą kartą jie aktyviai įsijungė į Comenius daugiašalių mokyklų partnerystės projektą „Art vs. Evil“. Šį projektą finansuoja Mokymosi visą gyvenimą programa, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja švietimo mainų paramos fondas.
   Ankstyvą, saulėtą 2013 m. gegužės 6- osios rytą, 13 - os mokinių grupė su mokytojais Neringa Kučinskaite, Juozu Gudeliūnu išvyko iš Semeliškių vid. mokyklos. Jų kelionės tikslas - Comenius daugiašalių mokyklų partnerystės projektas „Art vs. Evil“, vykęs Latvijos respublikos sostinėje, Rygoje. Greitai prabėgo penkių valandų kelionė autobusu. Rygoje mus pasitiko Rygos lietuvių vidurinės mokyklos mokiniai. Šiltai ir nuoširdžiai priimti, įsikūrėme ir susipažinome su vietove. Kitą dieną laukė pažintis su kitų šalių atstovais, atvykusiais iš Turkijos, Lenkijos, Ispanijos ir Latvijos. (Nuotrauka)
    Projekto metu susipažinome su kitų šalių kultūra, įžymybėmis bei tradicijomis, taip pat pristatėme savo gimtąją šalį - Lietuvą, ir Semeliškių vidurinę mokyklą. (nuotrauka)
   Mokiniai dalyvavo teatro, dailės veikloje, kur galėjo išreikšti savo meninius sugebėjimus. Teatro valandėlėse moksleiviai reiškė savo emocijas, mintis, jausmus. O su dailės mokytoja piešė draugystės paukštį, kuris turėjo atspindėti projekto ir savo šalies fragmentus. Užtvirtinti kūrybiniams sugebėjimams buvo surengtos sportinės estafetės, kur galėjo parungtyniauti kiekvienos šalies moksleiviai. (nuotrauka).
    Ekskursija po Rygos senamiestį ir etnografinis muziejus po atviru dangumi moksleiviams padėjo susipažinti su Latvijos kultūra ir tradicijomis, bei architektūra. Pajausti ir kartu išgyventi latvišką kultūrinę dvasią visų šalių atstovai galėjo stebėdami tautinių šokių kolektyvų pasirodymus. Savo gražiais, kerinčiais tautiniais judesiais vienas po kito tautinių šokių kolektyvai virpino mūsų mažas širdeles. (nuotrauka)
    Intensyvi ir šauni savaitė Latvijos Lietuvių vidurinėje mokykloje prabėgo lyg viena diena. Sunku buvo išsiskirti ir palikti naujus savo bičiulius, draugus. Guodė tai, kad Comenius daugiašalių mokyklų partnerystės projektas „Art vs. Evil“ tęs savo veiklą ir naujais mokslo metais, rugsėjo mėnesį Semeliškių vid. mokykla galės sulaukti draugų vizitų iš Turkijos, Ispanijos Lenkijos ir Latvijos. Už pasiruošimą ir palaikymą išvykai į Latviją, dėkojame Semeliškių mokyklos direktorei I. Adomėnienei, visam mokytojų kolektyvui ir moksleiviams.

Mokytoja Neringa Kučinskaitė