KORUPCIJOS PREVENCIJA

Nuotoliniai mokymai Kalbų dienai paminėti

Rugsėjo – spalio mėn. Semeliškių gimnazijos anglų kalbos vyr. mokytoja A. Laurynaitienė ir dorinio ugdymo (tikybos) vyr. mokytoja N. Ustilienė dalyvavo nuotoliniuose mokymuose ,,Mokymai Kalbų dienai paminėti. Naujoji mokymosi paradigma- mokomės iš įvairių šaltinių“.
   Mokymų metu stebėta atvira pamoka, kurią vedė kalbų ekspertai. 1-8 klasių mokinius jie mokė savo gimtosios kalbos. Taip pat buvo rodomos hebrajų, somalių, karaimų, lenkų, gruzinų kalbų pamokos. Virtualioje mokymų aplinkoje pateikta medžiaga panaudota integruotai anglų kalbos-dorinio ugdymo (tikybos) pamokai ,,Išmokime kalbą-pažinkime šalį“. Ši pamoka skirta Europos kalbų dienai paminėti. Dalyvavo 7-8 klasių mokiniai, gimnazijos direktorė I. Adomėnienė, vokiečių kalbos mokytojas metodininkas P. Liperskis. Pamokos metu mokiniai susipažino su hebrajų, somalių kalbomis, šių šalių kultūra, religija, keliomis kalbomis išmoko 1-3 posakius.
   Hebrajų kalbos mokymo medžiaga panaudota baigiamajame darbe, kartu su 2 G klasės mokiniais J. Žymantu, R. Bielskiu parengtame video reportaže ,,Žydų tautos pėdsakai Semeliškėse“. Nuotolinių mokymų dalyvės A. Laurynaitienė ir N. Ustilienė Yammer svetainėje peržiūrėjo įvairią metodinę medžiagą, kolegų darbus. Juos vertino, komentavo, siūlė savo idėjas. Nuotoliniuose mokymuose įgyta įdomi, naudinga patirtis bus panaudota ugdymo procese.

Parengė A. Laurynaitienė, N. Ustilienė