Pirmosios pagalbos mokymai Semeliškių gimnazijos moksleiviams

Nusikaltimų prevencijos ir kontrolės projekto metu, Semeliškių gimnazijos moksleiviams buvo vedamos Pirmosios pagalbos paskaitos. Jų metu mokiniai išmoko ne tik kokie yra svarbiausi pirmos pagalbos teikimo žingsniai, bet ir kaip išgelbėti gyvybę šalia esančiam nukentėjusiam, kaip sustabdyti kraujavimą, gaivinti sąmonę praradusį žmogų. Artėjant vasarai, mokiniai sužinojo kaip elgtis vasaros pavojų metu - išgelbėti saulės smūgio ištiktus asmenis, apsisaugoti nuo pavojingos saulės spinduliuotės ar padėti bičių sugeltam alergiškam žmogui. Svarbiausia, žinoma, įsitikinti ar saugu teikti pagalbą nukentėjusiam ir tik tada imtis veiksmų. Kiekvienas sutiks, kad žinoti kaip išgelbėti šalia esantį į nelaimę patekusį žmogui yra būtina - juk tai gali kainuoti net žmogaus gyvybę. Dėkojame Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biurui už bendradarbiavimą.

Aurelija Kuzmičienė